Mänguring

Käsi on mõistuse tööriist.
(Maria Montessori)

Lapsed on erinevad, kuid igaüks on juba sündides loov ja avatud. Neil on erinevad eelistused ja tingimused tegutsemiseks.

mänguhommik maal 153

Loovringis pakume lapsele võimalust toimetada eakohaste ja arendavate materjalide ning vahenditega. Võimalusi loovuse taganttõukamiseks on lõputult – voolimine; maalimine käte, pintsli, puupulga ja kasvõi papitükiga; joonistamine, muinasjutu kuulamine, sõrme- ja käemängude mängimine ning nõnda edasi. Ikka sellises tempos nagu Sinu lapsele sobiv. Loovusringis on oluline protsess, koos tegutsemine. On tähtis, et laps saaks tegevust nautida ja sooritada endale meeldivaid ülesandeid, mis aitavad arendada käelist tegevust, mille tulemusena on toetatud kõne areng, kehaline liikumine ja muud lapsele vajalikud oskused.
Loovring pakub ka võimalust suhelda eakaaslastega, seda turvalises õhkkonnas, sest lapsi on korraga tegutsemas vähe. Koos tegutsemine toimub meie ringis head tava silmas pidades, kordame üle ikka need põhitõed, et kõigil oleks tore üheskoos mängida. Meie ringi head tavad on järgmised:

  • me ei võta teise käest mänguasja ära, vaid jagame sõbraga,
  • me ei löö ja ei lükka, vaid räägime rahulikult,
  • kui sõber on hädas, siis me aitame teda.

Ka mängima peab seda väikest ilmakodanikku õpetama. Selleks on lisaks vabategevusele iga kord plaanis juhendatud mängud, et laps õpiks ka tulevikus ühiskonnas edukalt hakkama saama, sh kaaslastele oma mõtteid väljendama, tekkivaid pisikonflikte lahendama. Samuti mahuvad tegevuskavva rollimängud ja ringmängud, mida laps saab koduski järgi proovida.
Mänguringis peame silmas aastaaegade rütmi ja rahvakalendri tähtpäevi. Alustame ühise tervitusringiga, kuulame juttu – paneme paika päeva tegevused, mängime näpumänge ning lubame sisseelamist ja rahunemist. Ka laste sünnipäevasid peame meeles, selleks meisterdame koos nendega pidupäevakoogi ning laulame sünnipäevalapsele. Peale tervitusringi alustame ühise päevategevusega – maalimine, voolimine, meisterdamine – iga kord midagi uut ja huvitavat, millega end proovile panna.
Kui meisterdustööd valmis ja asjad kokku pandud, saab minna mängusaali koos sõbraga jooksma, ronima, leida endale põnev mänguasi või vaadata koos sõbraga pildiraamatuid.
Einestamisest teeme  lapse jaoks vahva rituaali, kus igaüks saab olla abiline lauakatmisel ja istuda üheskoos laua ümber väikeseks eineks. Tuleb kindlasti ette ka kordi, mil meisterdame ühiselt kosutava söögipoolise. Pakume lapsele võimalust hakkida, segada, võtta osa kõigest sellest, mis tegelikult on igapäevane, kuid lapse jaoks tohutult põnev, kui vaid talle aega anda ning veidike juhendada.
Pärast einestamist ja ühiseid korrastustöid saab veel veidi mängida ja siis emmet oodata, et koju lõunaunele minna. Mõne abistava emmega saab minna pärast sööki ka Vallikääru puulehtedes sahistama, lumeajal liugu laskma või kevadkuudel pungade puhkemist vaatama.
Mänguring on mõeldud lapsele, kes veel lasteaias ei käi, kellele lasteaed (veel) ei sobi või kes naudibki kodust lapsepõlve. Tahame anda lapsele võimaluse mõneks tunniks nädalas end minikollektiivis proovile panna, sõpru leida, natuke käelist tegevust proovida, veidike paigalolekut ja korralduste täitmist harjutada. Mänguring võib olla eelharjutus lasteaiaks või armas suhtlusring kodusele lapsele.
Suurem laps võib olla mänguringis üksi või koos emmega – just nii nagu turvalisem tundub. Emmed meid ei sega! Väiksemaid lapsi ootame mängima koos emmedega.

Esmaspäeval ja neljapäeval kell 10:00 ootan lapsi, kel vanust üle kahe ja poole aasta.
Kolmapäeviti kell 10:00 ootan mänguringi meisterdama 1,5-2,5 aastasi lapsi koos emmedega.
Mänguring kestab kella üheni ja lapsed lähevad lõunaunele koju.

Mänguringis kaasalöömiseks võid valida regulaarselt kohal käimise või ühekordsed külastused. Ideaalis oleks hommikuti kohal kümme last, kindlad käijad, kellega kohtumist laps juba ootab ja kellega mängud ja jututeemad jälle jätkuda saavad.
NB! Mänguring toimub juhul, kui registreerijaid on vähemalt kolm.

Mänguringi tasumiseks on kolm võimalust:
• 10 x kaart, mis tuleb ära kasutada kahe jooksva kuu jooksul, hind 70.-
• 5 x kaart, mis tuleb ära kasutada samuti kahe jooksva kuu jooksul, hind 40.-
• Ühekordne külastus, hind 10.-
Tasumine on kohapeal sularahas. Kaardid palun iga kord tembeldamiseks kaasa võtta.
Osalustasu sees on ka ühine tervislik näks.
Palun anna oma lapse osalemissoovist teada meili helen@vaiksedsammud.ee või telefoni 53038611 teel.

 

Meie tegemisi näed SIIT.

Helen Jõerand    53038611   helen@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu