Sünnitants

Rasedus, sünnitus ja emaduse algus  vabastab naises kõik loovad jõud ja võimaldab  aktsepteerida kogu oma naiselikkust, seksuaalsust, ilu ja vabadust olla kordumatult ise.
Sünnitantsu tund lubab tegeleda just selle poolega endast.

Mis see on?
Sünnitantsu tund on loodud inspireerituna „Dancing for Birth“ rahvusvahelisest formaadist. Olen läbinud instruktorikoolituse, kuid hetkel puudub mul ametlik litsents, seega olen kogu saadud inspiratsiooni üsna palju kohandanud.

Kellele?
Tund on kõigile naistele.
Eriti aga
*beebiootel emadele igas beebiootusfaasis,
* beebiemmedele kuni beebi pooleaastaseks saamiseni (beebid tantsivad kaasa kandelinas või kõhukotis),
*naistele, kes planeerivad beebiootust
*emadele, kes vajavad oma „metsikut ja vaba“ aega pererutiinist väljas, kes kodus üksi hea muusika järgi tantsivad.

Mis toimub?
Tantsutunnis me tantsime. Kui joogatund on mõeldud sissepoole rännakuks, siis tantsutund on võimalus liikuda väljapoole- vabastada end piirangutest, liikumisest rõõmu tunda ja kogeda teiste naiste toetust ja selle vastuvõtmist intensiivsemal ja sügavamal moel.
Sünnitantsu tunnis läbime 9 faasi
* Kokkusaamine – lubame igaühel endast lähtuvalt tantsuringi kohale tulla ja veidi  jagada.
* Avanemine –  hakkame koos muusikaga vaikselt oma keha üles soojendama, alustades pehmetest põrandavenitustest ja jõudes aegamööda intensiivsema liikumiseni.
* Rõõm – kogeme koos head rütmi, nalja ja rõõmu tantsides mustreid, mis traditsioonilistes kultuurides on olnud naiste tantsud – India kõhutants, Aafrika tantsud, Haiiti- , Ladina-Ameerika rütmid, mis vabastavad puusi ja lubavad rõõmustada oma ilusa ja terve keha vabast liikumisest.
* Alistumine – keegi väljastpoolt. Õpime selgeks ühe tuntud meloodial põhineva lihtsa koreograafia ja tantsime seda koos.
* Vabanemine – peale püüdlikult õpitud liikumisi on jälle aeg olla ise ja lihtsalt rõõmustuda heast muusikast.
* Rahunemine – on ilus liikuda kooskõlas oma kehaga ja tunda lõdvestust kogetust.
* Palve – mantrapalve lubab vabaneda kõigil kogunenud emotsioonidel. Palve lõpetab tantsuosa.
* Pühitsus – kogeme andmist ja vastuvõtmist pakkudes hoolitsust teistele või kogedes sellise hoolitsuse lubamist. Sügav lõdvestumine peale füüsilist pingutust.
* Jagamine – tuleme argireaalsusesse ja juba avatumalt jagame kogetut omavahel.

Kui kahtled?
Tule proovi! Osalemiseks pole üldse vaja, et oleksid ööklubide tantsupõrandate kuninganna. Ka mina pole professionaalne tantsija ega fitnesstreener. Ma olen kohmakas koduperenaine, kellele meeldib tantsida. Sa ei saa olla halvemal positsioonil! Kui rütmikas muusika paneb puusa nõksuma, siis see on piisav eeldus osalemiseks.
Ma luban sulle head muusikat, liikumist, nalja ja rõõmu naiseks olemisest, sügavamat kohalejõudmist iseendasse ja toetuse ning inspiratsiooni kogemist.

Millal?
Sel hooajal tantsime koos mõned korrad kuus teisipäeviti kell 18-20.
Kui meie joogatunnid lähevad tihti üle aja ja naaldume lõpututesse aruteludesse, siis tantsutunni lõpetame konkreetsemalt.
Toimumise panen üles meie FB – nädalatundide gruppi, aga võid oma osalemissoovist märku anda ka mulle kirjutades- riinu@vaiksedsammud.ee

Tasakaal
10 eurot kohapeal sulas.

Inspiratsioon
See paar tundi teisipäevaõhtuti naistena ja naistega koos ei pretendeeri mingi erilise tantsuoskuse arendamisele. Pigem tahame koos olla sünnitamise ja loomise energias. Aeglane avanemine, soojus ja rõõm liikumisest on see, mida koos loome. Sünnituseks valmistumine, uue elu algus ja selle kohale jõudmisega toime tulemine on suurim väljakutse enamiku naiste elus- jagame seda ja toetame üksteist!

                                                                 Riinu Verlin     53414383    riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: