Mänguhommikud kodustele lastele

Sul on kodus lapsed, kes igatsevad teisi lapsi ja koosmängimisi? Nooremate õdede-vendade, isa-ema ja vanaemade-vanaisadega on küll tore, aga tahaks ikkagi kedagi omavanust, kedagi, kellest võiks saada see päris parim sõber võib-olla et kogu eluks? Sel hooajal alustame Väikestes Sammudes taas laste mänguhommikutega. Pisut teisiti ehk kui varem: neil hommikutel me ei laula ega meisterda õpetaja juhendamisel, vaid anname lastele aega vabaks koos mängimiseks, ronimiseks, jooksmiseks või ka vaiksemateks rollimängudeks, klotsidega ehitamiseks, joonistamiseks, raamatute vaatamiseks… Loome lastele võimaluse ise valida ja tegutseda või lihtsalt koduseintest väljaspool olla. Järgime meeleolusid ja loome neid hommikuid üheskoos.
Lapsevanematel on kõige selle juures kõrvaline roll: hoida laste tegemistest eemale ning jälgida laste mängu kõrvalt teetassi tagant, ise teiste vanematega lobisedes.
Väikste Sammude hubane ja avar ruum annab lõputult võimalusi ise mängu luua, suhelda ja mürgeldada.
Ruumi hoiab kauane Väikste Sammude ema Tene Hook ning sõpru ootavad viieaastane Nora, kaheaastane Hella ja beebi-Joonas.

 

Mänguhommiku panus on 5 eurot pere kohta, lauale võib ühiseks jagamiseks kaasa võtta tervislikke näkse (mis ei määriks!). Mänguhommikud on eelkõige mõeldud kodustele lastele vanuses 3–7 aastat, et pakkuda ühise mängu ja sõprussuhete loomise võimalust (nii lastele kui ka nende vanematele). Muidugi on kaasa oodatud ka kõik nooremad ja vanemad õed-vennad.

 

Mänguhommikud on neljapäeviti kell 11:00-14:00 Õhtu põik 4.
Registreerida saab läbi FB, märkides end osalejaks või maili teel tene.hook@gmail.com

 

Kes me oleme?
Meie pere laste kasvamine ja minu emaks kasvamine on olnud tihedalt läbi põimunud Väikste Sammude pesa ja Riinu juhendamistega. Pehmed toetatud beebiootused, laste võimlemised ja mänguringid, vanemate koolitusõhtud, leebed raviviisid, enese areng ema ja inimesena.… Kõige selle loomulikuks osaks on kujunenud ka see, et me lapsed on kodused. Ühest küljest on see loomulik ja mõnus, teisalt aga esitab rohkesti väljakutseid. Näiteks algavad me hommikud alatihti küsimusega, kuhu me täna läheme või kes külla tuleb. Aga elame linnast väljas maal ning naabruskonnas polegi õieti teisi lapsi, kaugematele sõpradele kuigi tihti külla ei jõua, pealegi käib enamik neist lasteaias. Neilt ühistelt mänguhommikutelt loodame leida mõtte- ja mängukaaslasi, et tore oleks nii emadel kui lastel. Viieaastane Nora on elav ja särtsakas ja väga tegutsemishimuline – ta igatseb aktiivsemat teiste laste seltsi, mida nooremad õde -vend veel pakkuda ei suuda ning tantsuringid ja muud juhitud tegevused päris ei rahulda. Kaheaastane Hella on pigem omaette nokitseja ja vaikne vaatleja, kuid lööb samuti rõõmuga teiste mängudes kaasa. Beebi-Joonas on rahulik ja naeruhimuline, talle meeldib väga, kui keegi temaga juttu vestab ja suhtleb ning suuremad lapsed meeldivad talle üliväga.
Jaga: