Lapsepõlve loomine


Sel aastal pakun teekonda lapsepõlve loomiseks. 
Plaan on mu peas ühel või teisel moel küpsenud juba paar aastat, aga nüüd teeme midagi ära!

Minu soov on luua aastaks emade inspiratsioonigrupp – naised, kes on oma emadusteekonnal iseend  otsimas ja soovivad üksteisele toetust jagada.
Olen pikki aastaid koolitades mõistnud, et just püsival grupil ja koostoimivas protsessitöös on suurim potentsiaal midagi tegelikult muuta ning päriselt töötavat  toetust ja inspiratsiooni  jagada.

Sel aastal räägime vanemlusest.
Me unistame heaks lapsevanemaks olemisest!
Nii suur väljakutse ja samas nii suur vabadus kujundada uut inimkonda ajal, kui kõik tundub olema võimalik!  Me uurime ja loeme vanemluse kohta –  vabakasvatus, Montessori vanemlus, waldorfkooli ja Steinergrupid, kristlik vanemlus, uue aja võrdõiguslusliikumise vanemlus, sooneutraalne vanemlus… Vanemlus, mis suuresti erineb meie emade poolt mõistetust ja mis kuidagipidi lubab luua meid ennast. Intrigeeriv ja samas tohutut loomisvõimalust pakkuv!
Sina emana, teed valikuid, mis kujundab uut inimeseks olemist!
Kas ravime läbi vanemluse iseend või kasvatame praeguse aja last? Kes on laps tänapäeval? Kes me ise lastena olime?
Kas mäletad last iseendas?

Kokku tulev ja üksteist toetama asuv grupp hakkab otsima praeguse aja lapsepõlve olemust.
Otsime koos uusi tõdesid, uusi arusaamu ühiskonnast, uut lapsepõlve pühadust.
Kasutame selleks  ühist mõttevahetust  ja  loenguvormi, aga loome oma lapsepõlve uuesti ka koos mängides, lauldes, meisterdades, maalides, voolides, ka mediteerides,  et äratada oma sisemiseselt lapselt pärinevaid  loovaid jõude. Otsime koos läbi aja kulgevaid pärisväärtusi, mis teevad inimese ja avastame grupi toel iseennast vanemana.

Kursus saab olema väljakutse!
Igal kokkusaamisel tegeleme koosloomes sügavamalt ühe kaasaegse vanemlusteemaga – võtame vastu ülesande ja kogeme järgmise kuu jooksul grupi toel vastuolusid  ja lahendusi.  Teeme enda jaoks  järeldusi ja otsuseid. Otsime väärtusi ning saame peegeldust grupist.
Kõige rohkem loodan, et saame üksteiselt tuge, kogeme nalja ja naeru, mängime ja laulame ja loome koos oma ammu unustatud laps-olemist ja inspireerime üksteist vastastikku.

PRAKTILNE POOL
Ootan kursusele emasid, kel juba mitu last, aga miks mitte ka emmet, kes oma esimesega keerulises olukorras.
Loodan, et saame kokku püsiva grupi, kus maksimaalselt 10 osalejat,  kes valmis koosjagamiseks ja hingeliseks avanemiseks läbi aasta,  nii et iga mõte ja seisukoht saab kuuldavaks.
Kursus saab toimuma kokku saamistega argipäevaõhtuti  kord kuus ja kestvusega umbes neli tundi – viiest üheksani, sügisest kevadeni,  vähemalt  9 korral. Kui kõik õnnestub, siis loome suve algusesse  ka vägeva lõpupeo!
Juturingi, grupitööde ja praktikate vahele teeme mõnusa pooletunnise teepausi lobisemiseks ja lõimumiseks.
Vajad kord kuus osalemiseks lapsehoidmist selleks „oma õhtuks“.

TASAKAAL
Kui oled kindel, et see on just see, mida järgmisel aastal oma emadusele toeks vajad ja usaldad mind seda looma, siis erihind terve aasta eest Sulle on  200 raha.
Peale tutvustustundi  8. septembril  saad koheselt tervet aastat koosolemist tasakaalustada 250 euroga.
Kui kohene tasumine käib üle jõu, siis vabade kohtade olemasolul saad osaleda kokkusaamisõhtu kaupa 30 euroga.
Ülekande saab teha  kontole-  EE791010220255001226 BRIGID OÜ selgituseks  „kursus Lapsepõlve loomine“ või tuua sularahas.
Vajadusel koostame arve.
Tutvustusõhtu on tasuta.

Loodan väga, et saame sel aastal oma emaks olemist koos luua!

Eritänud armsale Tenele, kes on selle kursuse sündimist usalduse ja soojusega inspireerinud!

MINUST
Olen doula,  emadusnõustaja ja koolitajana  tegutsenud  15 aastat. Oma 9 poega ja  üht tütart olen kasvatanud kodus.  9 minu lastest on olnud pikalt ka koduõppel ja läinud kooli põhikooli viimastesse klassidesse. Mu vanim laps saab sel aastal 30 ja valmistub ise lapsevanemaks saamiseks, mu noorimad alustavad sel aastal koduõppel teist kooliaastat.
Olen Pärnu waldorfkooli  ja lasteaia asutajaliige.
Pikkade emaks olemise aastate jooksul olen sügavalt huvitunud lapseks ja inimeseks  olemise mõistmisest ja koolitanud end,  et aru saada, mida lapsed vanematelt ootavad ja vajavad, et avada oma kaasasündinud potentsiaal parimal moel.
Saadud teadmisi ja kogemusi loodan kontsentreerida teiega jagamiseks.

 

Jaga: