Platsenta töötlemine

On loogiline, et platsenta näeb välja nagu mitmeharuline puu! Seda ta ju ongi!   Elu puu!
 (Ricki Lake)

Platsenta on müstiline ja müütiline ajutine organ naise kehas. See vahendab ema ja uut elu – uut inimest! Platsenta moodustub koos lapsega, on temast tingitud, lubab lapsel elada koos emaga ja ometi temast eraldi. Platsenta funktsioon kehas lõpeb koos lapse sünniga. Rohkem pole tal tähtsust! Ometi sisaldab platsenta kogu informatsiooni nii naisest kui ka sündivast lapsest!

Platsentat on pärimuskultuuris alati müstifitseeritud. Seda on peetud lapse “teiseks emaks”, aga ka lapse “kaksikvennaks”. Kindlasti on teatud, et platsenta sisaldab jõudu ja väge! Laialt on levinud uskumus, et platsental on jõud tagada igavest noorust, tervendada ja ravitseda paljude hädade puhul. Kaasaeg on tunnustanud seda teadusuuringute näol. Platsentat sisaldavad paljud iluhooldustooted ja tervisepreparaadid. Enamik imetajaid tunneb kihku süüa platsenta ära pärast järglase sündi. See tendents on selgelt säilinud ka ammu kodustatud rohusööjatel loomadel. 

Praegusel ajal Eestis teavad enamik ämmaemandaid platsenta erilisest rollist ema ja lapse suhtes. Seega pakuvad paljud ämmaemandad võimalust naisele peale sünnitust oma lapse platsentat näha. Täiesti aktsepteeritakse enamikus Eesti sünnitusmajades naise soovi ka oma lapse platsentat mitte biojäätmetesse saata, vaid koju kaasa võtta ja ise otsustada, mida oma lapse platsentaga teha.

Kaasaegne tsivilisatsioon paneb meid kõike ürgset ja loomulikku pelgama. Tänapäeval tunneb enamik sünnitanuid oma platsenta vastu pigem võõristustunnet, vastikust ja hirmu. Enamik platsentasid jääb sünnitusmajja ja emad ei loo sidet selle imetabase infokandjaga, ehkki platsenta võib ja saab aidata meid palju kauem kui vaid üsasiseselt! Kui otsustad oma lapse platsenta haiglast kaasa võtta, siis saad sellega edasi toimetada mitmel moel, just nii, nagu on Sinu jaoks kõige vastuvõetavam.

Kõige tavalisem valik on platsenta maha matta. Sa võid teha seda rituaalsesse asupaika, istutada peale taime, mis toetab Su lapse kasvamist ja elujõudu. Täpsemaid näpunäiteid, mida sel puhul silmas pidada saad kindlasti internetist, oma ämmaemandalt või sünnitoetajalt.

Kui lähed kaugemale, võid platsentat  kasutada  sünnitusjärgsel ajal, et tasakaalustada keha ja hormoonsüsteemi, kiirendada emaka kokkutõmbumist, sünnitustraumast taastumist ja piimaeritumise kiirenemist.
Uuri platsentaravi kohta lähemalt internetist või oma sünnitoetajalt.

Kui soovid konsultatsiooni või  mõnd preparaati oma platsentast, siis palun võta ühendust juba enne lapse sündi!
Saan tutvustada võimalusi platsenta kasutamiseks ja saad juhtnöörid, kuidas sünnitusjärgselt platsentaga toimida. 

Töötlemise hind on sõltuvalt valikust kokkuleppeline, aga jääb vahemikku 50-250 eurot.

                                                                 

                                                                    Riinu Verlin     53414383   riinu@vaiksedsammud.ee  Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: