Meist

Riinu

Riinu Verlin
Sünnitoetaja, imetamisnõustaja
Sündisin 1971 aastal Jõgeval, aga kogu oma teadliku elu olen kasvanud ja koolis käinud Pärnus. Abiellusin väga noorena 1990 aasta kirkal veebruaripäeval ja sündinud liit on püsinud tugevana siiani. Tänaseks olen emaks üheksale pojale ja ühele tütrekesele. Meie vanim poeg on sündinud 1990 ja noorimad lapsed 2012 aastal.
Pikki aastaid pühendusin oma lastele ja kodutalule, märksõnadeks siis looduslähedus, isetegemine ja eneseotsingud. Minu suurimaks sooviks on luua terve ja hästitoimiv pere, anda oma lastele kasvamiseks ja toimetamiseks just selline keskkond, mis nende arengut ja iseolemist kõige paremini toetaks. Kolmel minu lastest on õnn olnud sündida kodus.
Kodussünnitusega olen seotud olnud selle liikumise algusaegadest peale ja aktiivsünnituseks ettevalmistusega, kord vähem, kord rohkem, pea sama kaua. Tihedamalt sünnitoetusega tegelenud alates 2006. aastast. Sellest peale olen osalenud ka loengutel, kursustel ning koolitustel ja püüdnud oma oskusi ja teadmisi jõudumööda täiendada ja targematelt juhatust otsida.
Tahan siinkohal tänada oma inspireerivamaid õpetajaid naiseks olemise teel – Merje Luuki ja Kristiina Vunki, Ülle Lemberit, Ingrid Kaoküla, Elery Tammemäge, Terje Tähet, Karita Mikkot, Küllike Lillestikku, Elina Piirimäed, Natali Sannat, Õnnela Hansonit, Binnie Dansbyt, Patric Howserit, Cornelia Enningut, Debra Pascali Bonarot, Cornelia Freiset ja paljusid teisi võimsaid ja väekaid naisi ja mehi mu ümber.
Eriline tänu läheb veel kõigile neile naistele, kes on pikki aastaid mind ümbritsenud ja minuga oma emaks ja naiseks olemise kogemust jaganud, ning oma perele ja lastele, kes on olnud mu suurimad toetajad ja õpetajad.
Hetkel annan Pärnus sünnituseks ettevalmistavaid joogatunde ja toetan emasid ja peresid nii tita sünni eelselt kui järgselt. Mul on suur õnn olnud abiks olla sünnitustel nii haiglas kui kodus. Olen koolitatud sünnitoetaja ja imetamisnõustaja, õppinud rasedate- ja beebimassaaži, tunnen huvi traditsiooniliste tervendamisviiside, toitumisteraapia, taimeravi ja homöopaatia vastu. Aastaid olen tegelenud ka waldorfpedagoogikaga.
Oleme ühiselt loonud oma kogukonna “Väiksed Sammud”, kus pereväärtusi, looduslähedust, tervendamist ja enesearengut hindavad naised saavad kohtuda ja vastastikku tuge ja inspiratsiooni jagada. Alates 2015 aasta septembrist tegutseme oma ruumides Pärnu kesklinnas.
Lapseootused, sünnid ja sünnikogemused, naiseks ja emaks olemine ning lastega koos kasvamine on olnud teekond, mis on teinud mind rikkamaks, kui eales oodata olen osanud. Minu teekond haiglasünnituste rutiinist ja tehnokraatia usaldamisest sisemise jõu tunnetamise ja enseusalduseni on olnud pikk, keeruline ja minu jaoks suur enese otsimise, kaotamise ja leidmise aeg. Olen jõudnud äratundmiseni, et lapse kandmine ja sünnitamine on üheks väestavamaks ja müstilisemaks kogemuseks naise elus, andes talle võimaluse kogeda sügavat spirituaalsust ja loovust. See teekond on õpetanud mind pühitsema iga sündi ja väärtustama iga teadlikult tehtud valikut.
Seetõttu soovin toetada võimalikult paljude naiste sedalaadi kogemust. Arvan, et iga naine väärib võimsat sünnitust ja iga laps leebet sündi!

Monika Kuik
Massaažiterapeut, imetamisnõustaja

22117975_10155628402335782_729810428_o (1)

Olen sündinud ja kasvanud Kärdlas, Hiiumaal. Pärast keskkooli viis mu tee mind pealinna, kus elasin, õppisin ja töötasin kokku 10 aastat. Pealinna aega jäi ka kohtumine mu laste isa ja elukaaslasega, kelle tõttu ma nüüd ka Pärnus olen. Minu jaoks sai väga oluliseks kasvatada lapsi rahulikumas ja turvalisemas keskkonnas, mida täna Pärnu ja Hiiumaa ka pakuvad.
Pärast esimese lapse sündi ja imetamise keerulist algust, leidsin ma Riinu, kes on siiani suunanäitaja tervikliku, jätkusuutliku ja loodusliku lähenemistega. Oma teise lapse sünnitasin kodus koos elukaaslase ja Riinuga ning pärast seda sai selgeks, et soovin ka ise läbi imetamisnõustamise olla toeks naistele, emadele. Läbisin SIET´i imetamisnõustajate baaskoolituse 2017 aasta kevadel ning olen sellest ajast ka aktiivselt nõustajana tegutsenud.
Usun, et kõik mis on loomulik ja looduslik, on edasiviiv ja jätkusuutlik. Selleks, et olla õnnelik on vaja saavutada tasakaal kõiges.
Mulle meeldib käsitleda inimest kui tervikut – ei saa tervendada keha ilma vaimuta. Sellel teel olen saanud tuge homöopaatiast, loodusravist ja vaimsesetest praktikatest.

Liina Hagi
Hoolitseb Väiksed Sammud poekese kauba eest
Refleksoloog, reiki terapeut

Olen sündinud 1985. aastal Pärnus ning lõpetanud Pärnu Ühisgümnaasiumi 2005. Samast aastast olen kooselus mehega, kellega on meil nüüdseks kolm last. Minu perekond, sugulased ja sõbrad on olnud minu suured õpetajad. Pärast poja sündi olin eluetapis, kus jätsin kõik senised vaated ja tulevikuplaanid ning asusin avastama uut maailma. Nii vahetasingi aastal 2010 õigusteaduse refleksoloogia ehk tsooniteraapia õpingute vastu. Minu õpetaja sellel teel oli/on Ülo Liivamägi. Läbi tema jõudis minuni teadmine, kui läbimõeldud ja loogiline on inimese keha. Kui õpime oma keha juba varakult märkama, saame haigusi ennetada või terveneda keemiat kasutamata. Teise lapse ootus tõi mind Riinu Verlini juurde, kes julgustas mind oma keha veelgi sügavamalt usaldama. Nii nagu minu esimene tütar, sündis kuus aastat hiljem ka teine, kodus minu pere ja Riinu toel. Need on olnud võimsad kogemused, mille eest olen talle väga tänulik!
Tervendades teisi, pead kõigepealt alustama iseendast! Nii jõudiski 2016 kevadel minu teele järgmine õpetaja, Heli-Mall Kingi, kelle juures omandasin reiki teise astmeni. Läbi reiki olen saanud vabastada end sellest, mis mind enam ei teeni ja saanud julguse minna edasi iseendana.
Olen veendunud, et inimese keha on loodud täiuslikuna, kus igal süsteemil ja elundil on oma ülesanne nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Haigused tulevad meie ellu selleks, et anda märku, kui teeme endale kuidagi liiga. Oleme harjunud võtma rohtusid ja edasi rühkima, andmata organismile isegi puhkust. Mis siis, kui haigus on meile märk? Märk sellest, et oleme taskaalust väljas ning see, mida teeme ei ole enam meie hüvanguks. Võibolla aitab, kui võtame aja maha ja oleme iseenda jaoks, aga võibolla tuleb oma elus teha täielik restart ja valida uus tee.
Looduses valitseb alati tasakaal. Pean väga oluliseks ravida end nende imeliste vahenditega, mis mingil moel ei koorma keha keemiliste ainetega ning ei lükka seda veelgi rohkem tasakaalust välja. Emake Maa on hoolitsenud selle eest, et igale haigusele leidub ravim.
Usun, et naine on armastuse nektar, kes on loodud siia ilma armastust jagama. Selleks, et nektarit teistele kallata, tuleb aga oma karikas täis hoida. Üheks viisiks on leida endale võimalus, kuidas oma hinge toita. Suurim vägi on teiste naiste toetus!
Need on põhimõtted, millest lähtun nii oma töös kui eraelus. Tunnen rõõmu, kui saan seda teistele jagada.

Rutt Kanistik
Aitab Sind diastaasi korral, Restore Your Core juhendaja

Sündisin 1976. aastal Tallinnas, aga kogu oma teadliku elu olen elanud Pärnus. Peale Pärnu Kolledži lõpetamist tegelesin aastaid ettevõtlusega. Seniajani tegutsen väikeses pereettevõttes Keerukoda, mis loob ja müüb unikaalse disainiga naiselikke seelikuid ja kleite.
 Minu jaoks on murrangulise tähtsusega 2010. aasta, mil ma abiellusin ning jäin lapseootele. Üsna raseduse alguses läksin Riinu juurde joogasse ja sellest ajast saadik on Riinu olnud minu mentor ja teejuht naiseks ja emaks olemise imelisel teel. Nüüdseks on mul juba 3 tütart ja nad kõik on sündinud pehmelt ja loomulikult küünlavalgel Riinu ja minu armsa abikaasa kaasabil kaitsvate koduseinte vahel.
 Ma avastasin endal diastaasi peale teise lapse sündi. Siis otsisin abi Kõhukliinikust Helle Nurmsalult, kuid peagi jäin uuesti lapseootele. 2018. aasta sügisel Läksin Tallinnasse Yola Gabersi diastaasikoolitusele ja 2019. aasta talvel käisin Yola juures edasijõudnud diastaasiterapeutide koolitusel. Yolalt saadud teadmiste ja harjutustega olen kahandanud oma diastaasi 4-lt sentimeetrilt 0,5 sentimeetrini ja saanud oma kõhu taas ilusasti vormi. Alates 2019. aasta kevadest aitan ka teisi diastaasiga kimpus olevaid naisi.
 Teisi naisi aidates ja oma teekonnal edasi liikudes avastasin, et tihtilugu ei olegi naistel diastaasi, kuid sellegipoolest on neil pehme „emmekõht”, vaagnapõhjaprobleemid või seljavalud. Et ka neid naisi võimalikult tõhusalt aidata, liitusin 2019. a. detsembris Restore Your Core treeningprogrammiga ja 2021. a. jaanuarist olen sertifitseeritud Restore Your Core õpetaja https://restoreyourcore.com/teacher/rutt-kanistik/

Sigrid Petrilainen
Homöopaat, aroomiterapeut

Mina olen sündinud-kasvanud ja õppinud Raplas. Käisin inglise keele kallakuga klassis ja olin tubli õpilane.
Suureks saama otsustasin minna Tallinna,et õppida süvendatult inglise keelt ja leida tee avaramale liikumisruumile. Ilmselt pidasin silmas välismaale sattumist.
Elul aga olid omad plaanid ja “teise maailma” suunas mind hoopiski tilluke tütreke (1997). Seoses tema tervise ja heaoluga leidsin enda jaoks homöopaatia ning refleksoloogia.
Minu mentoriteks said Ülle ja Ülo Liivamägi. Väikesest emotsionaalsest toest ja kodukasutajaõppest kasvasid välja kolm diplomiõpet, mida paralleelselt kahe poja (2004,2006) sünnitamisega kaitsesin ja täiendasin. Nii olengi lisaks homöopaatia,refleksoloogia ja aroomiteraapia õppimisele saanud süveneda ka doula,kodusünnituse,taimeravi ja teiste “pehmete saatjate” maailma.
Tänaseks on kehaga koostöö ja tema vajaduste kuulamine-nägemine-tunnetamine osa minust, minu tööst ja kogu maailmatoimimisest.
Läbi nende imeliste veendumuste on sattunud minu teele palju sarnaste mõttemudelite ning teistsuguse silmaringiga inimesi, kellest on saanud nii minu õpetajaid kui õpilasi.
Uks Pärnu hingetoitvasse seltskonda avaneski minu jaoks läbi õpetamise.
Armas Riinu Verlin on loonud suurepärase Pesa kõigile teistimõtlejatele ja -tundjatele, kus saab tuge,nõu ja saatmist omaljõulkasvamisele ja -kasvatamisele ning kuhu mul on au olnud kuuluda viimased kolm aastat. Siia vahemikku leidis tee ka minu pesamuna (2015), kes on avanud minu jaoks veelgi sügavamaid arusaamisi maailma imelisusest ja tugevdanud veendumust olla ise oma vaimu, meele ja terviklikkuse hoolekandja.
Loen end pigem jagajaks kui õpetajaks ja naudin ning hindan iga uut inimest oma teel.
Meil kõigil on teistele midagi anda ja õppimine/õpetamine on igikestev ja kindlasti jätkusuutlik.

 

Meie avalehe, sünnitoetuse  ning ema ja lapse lehte kaunistavad  Laura Toomesoo  pildid.

 

Jaga: