Meist

Riinu

Riinu Verlin
Sünnitoetaja, imetamisnõustaja
Sündisin 1971 aastal Jõgeval, aga kogu oma teadliku elu olen kasvanud ja koolis käinud Pärnus. Abiellusin väga noorena 1990 aasta kirkal veebruaripäeval ja sündinud liit on püsinud tugevana siiani. Tänaseks olen emaks üheksale pojale ja ühele tütrekesele. Meie vanim poeg on sündinud 1990 ja noorimad lapsed 2012 aastal.
Pikki aastaid pühendusin oma lastele ja kodutalule, märksõnadeks siis looduslähedus, isetegemine ja eneseotsingud. Minu suurimaks sooviks on luua terve ja hästitoimiv pere, anda oma lastele kasvamiseks ja toimetamiseks just selline keskkond, mis nende arengut ja iseolemist kõige paremini toetaks. Kolmel minu lastest on õnn olnud sündida kodus.
Kodussünnitusega olen seotud olnud selle liikumise algusaegadest peale ja aktiivsünnituseks ettevalmistusega, kord vähem, kord rohkem, pea sama kaua. Tihedamalt sünnitoetusega tegelenud alates 2006. aastast. Sellest peale olen osalenud ka loengutel, kursustel ning koolitustel ja püüdnud oma oskusi ja teadmisi jõudumööda täiendada ja targematelt juhatust otsida.
Hetkel annan Pärnus sünnituseks ettevalmistavaid joogatunde ja toetan emasid ja peresid nii tita sünni eelselt kui järgselt. Mul on suur õnn olnud abiks olla sünnitustel nii haiglas kui kodus. Olen koolitatud sünnitoetaja ja imetamisnõustaja, õppinud rasedate- ja beebimassaaži, tunnen huvi traditsiooniliste tervendamisviiside, toitumisteraapia, taimeravi ja homöopaatia vastu. Aastaid olen tegelenud ka waldorfpedagoogikaga.
Oleme ühiselt loonud oma kogukonna “Väiksed Sammud”, kus pereväärtusi, looduslähedust, tervendamist ja enesearengut hindavad naised saavad kohtuda ja vastastikku tuge ja inspiratsiooni jagada. Alates 2015 aasta septembrist tegutseme oma ruumides Pärnu kesklinnas.
Lapseootused, sünnid ja sünnikogemused, naiseks ja emaks olemine ning lastega koos kasvamine on olnud teekond, mis on teinud mind rikkamaks, kui eales oodata olen osanud. Minu teekond haiglasünnituste rutiinist ja tehnokraatia usaldamisest sisemise jõu tunnetamise ja enseusalduseni on olnud pikk, keeruline ja minu jaoks suur enese otsimise, kaotamise ja leidmise aeg. Olen jõudnud äratundmiseni, et lapse kandmine ja sünnitamine on üheks väestavamaks ja müstilisemaks kogemuseks naise elus, andes talle võimaluse kogeda sügavat spirituaalsust ja loovust. See teekond on õpetanud mind pühitsema iga sündi ja väärtustama iga teadlikult tehtud valikut.
Seetõttu soovin toetada võimalikult paljude naiste sedalaadi kogemust. Arvan, et iga naine väärib võimsat sünnitust ja iga laps leebet sündi.

Tahan siinkohal tänada oma inspireerivamaid õpetajaid doulaks saamise teel-
Kristiina Vunki ja Merje Luuki, kes juhatasid mind toetatud sünni maailma ja olid mu kõrval kui sündisid minu lapsed,
ämmaemandaid  Ingrid Kaoküla, Siiri Ennikat, Elina Piirimäed, kes mulle õpetanud palju imelist ja hämmastavat sünni kohta,
Ülle Lemberit, kes on mu imetamistarkuste taga,
Cornelia Enningut, kes muutis mu arusaamu vesisünnitusest
ja vapustavat Naoli Vinaveri, kes viis mind väga sügavate ja eksootiliste sünnitustraditsioonide juurde.
Mulle on väga palju õpetanud ja mind inspireerinud ka
Küllike Lillestik, kes näitas kui sügavalt ma pean ise tervenema, et tervendada teisi,
Elery Tammemägi, kes näitas valgust homöopaatia peale
Natalie Sannat, kes õpetas sünnijärgset tervendamist ja rituaale,
Õnnela Hansonit, kes inspireeris mind massaazi õppima
Patric Howserit, kes rääkis mulle, mida tähendab sünd mehe jaoks,
Cornelia Freiset ja Yola Garbersit, kes viisid mind naistetantsude väekasse maailma,
imelist Binnie Dansbyt, kes näitas kui sügavalt hingamine võib ühendada ja tervendada nii ema kui beebit,
Debra Pascali Bonarot ja Peruquois, kes avas sünnituse kui naise seksuaalse vabaduse aspekti,
Richard Overlyd, kes õpetas pehme puudutuse väge,
doulasid Karita Mikkot  ja Terje Tähe,  kes on olnud mu elus just õigel ajal kohal, et julgustada ja toetada  ja paljusid teisi võimsaid ja väekaid naisi ja mehi mu ümber.
Eriline tänu läheb veel kõigile neile naistele, kes on pikki aastaid mind ümbritsenud ja minuga oma emaks ja naiseks olemise kogemust jaganud, ning oma perele ja lastele, kes on olnud mu suurimad toetajad ja õpetajad.

Rutt Kanistik
Aitab Sind diastaasi korral, Restore Your Core juhendaja

Sündisin 1976. aastal Tallinnas, aga kogu oma teadliku elu olen elanud Pärnus. Peale Pärnu Kolledži lõpetamist tegelesin aastaid ettevõtlusega. Seniajani tegutsen väikeses pereettevõttes Keerukoda, mis loob ja müüb unikaalse disainiga naiselikke seelikuid ja kleite.
 Minu jaoks on murrangulise tähtsusega 2010. aasta, mil ma abiellusin ning jäin lapseootele. Üsna raseduse alguses läksin Riinu juurde joogasse ja sellest ajast saadik on Riinu olnud minu mentor ja teejuht naiseks ja emaks olemise imelisel teel. Nüüdseks on mul juba 3 tütart ja nad kõik on sündinud pehmelt ja loomulikult küünlavalgel Riinu ja minu armsa abikaasa kaasabil kaitsvate koduseinte vahel.
 Ma avastasin endal diastaasi peale teise lapse sündi. Siis otsisin abi Kõhukliinikust Helle Nurmsalult, kuid peagi jäin uuesti lapseootele. 2018. aasta sügisel Läksin Tallinnasse Yola Garbersi diastaasikoolitusele ja 2019. aasta talvel käisin Yola juures edasijõudnud diastaasiterapeutide koolitusel. Yolalt saadud teadmiste ja harjutustega olen kahandanud oma diastaasi 4-lt sentimeetrilt 0,5 sentimeetrini ja saanud oma kõhu taas ilusasti vormi. Alates 2019. aasta kevadest aitan ka teisi diastaasiga kimpus olevaid naisi.
 Teisi naisi aidates ja oma teekonnal edasi liikudes avastasin, et tihtilugu ei olegi naistel diastaasi, kuid sellegipoolest on neil pehme „emmekõht”, vaagnapõhjaprobleemid või seljavalud. Et ka neid naisi võimalikult tõhusalt aidata, liitusin 2019. a. detsembris Restore Your Core treeningprogrammiga ja 2021. a. jaanuarist olen sertifitseeritud Restore Your Core õpetaja https://restoreyourcore.com/teacher/rutt-kanistik/

Sigrid Petrilainen
Homöopaat, aroomiterapeut

Mina olen sündinud-kasvanud ja õppinud Raplas. Käisin inglise keele kallakuga klassis ja olin tubli õpilane.
Suureks saama otsustasin minna Tallinna,et õppida süvendatult inglise keelt ja leida tee avaramale liikumisruumile. Ilmselt pidasin silmas välismaale sattumist.
Elul aga olid omad plaanid ja “teise maailma” suunas mind hoopiski tilluke tütreke (1997). Seoses tema tervise ja heaoluga leidsin enda jaoks homöopaatia ning refleksoloogia.
Minu mentoriteks said Ülle ja Ülo Liivamägi. Väikesest emotsionaalsest toest ja kodukasutajaõppest kasvasid välja kolm diplomiõpet, mida paralleelselt kahe poja (2004,2006) sünnitamisega kaitsesin ja täiendasin. Nii olengi lisaks homöopaatia,refleksoloogia ja aroomiteraapia õppimisele saanud süveneda ka doula,kodusünnituse,taimeravi ja teiste “pehmete saatjate” maailma.
Tänaseks on kehaga koostöö ja tema vajaduste kuulamine-nägemine-tunnetamine osa minust, minu tööst ja kogu maailmatoimimisest.
Läbi nende imeliste veendumuste on sattunud minu teele palju sarnaste mõttemudelite ning teistsuguse silmaringiga inimesi, kellest on saanud nii minu õpetajaid kui õpilasi.
Uks Pärnu hingetoitvasse seltskonda avaneski minu jaoks läbi õpetamise.
Armas Riinu Verlin on loonud suurepärase Pesa kõigile teistimõtlejatele ja -tundjatele, kus saab tuge,nõu ja saatmist omaljõulkasvamisele ja -kasvatamisele ning kuhu mul on au olnud kuuluda viimased kolm aastat. Siia vahemikku leidis tee ka minu pesamuna (2015), kes on avanud minu jaoks veelgi sügavamaid arusaamisi maailma imelisusest ja tugevdanud veendumust olla ise oma vaimu, meele ja terviklikkuse hoolekandja.
Loen end pigem jagajaks kui õpetajaks ja naudin ning hindan iga uut inimest oma teel.
Meil kõigil on teistele midagi anda ja õppimine/õpetamine on igikestev ja kindlasti jätkusuutlik.

 

Meie avalehe, sünnitoetuse  ning ema ja lapse lehte kaunistavad  Laura Toomesoo  pildid.

 

Jaga: