Sünnitoetus

Laura Toomesoo_IMG_2371_webKUI DOULA OLEKS RAVIM, OLEKS EBAEETILINE SEDA MITTE KASUTADA! (DR. JOHN H. KENNELL)

Oma lapse sünniks valmistudes ja sünnitades vajame enda ümber turvalist keskkonda, usaldust oma keha ja sündiva lapse vastu, arusaamist sellest, mis hetkel toimub ja jõudu ning julgustust, et enesekindlana kogu protsessi kuni lapse sünnini jätkata. Iga naine vajab kindlust, et suudab ise juhtida temaga toimuvat, teadmist, et tal on õigus ise otsutada ja usku, et ta hääl on kuuldav kogu ootuse ja sünnitamise ajal. Ja muidugi soovib iga ema üle kõige, et tema lapse sünd oleks pehme ja turvaline.

Enamik naisi jagab lapseootust oma mehega ja kutsub ta kaasa ka sünnitustuppa, tagamaks turvatunnet ja toetust. Kui isa on valinud olla oma lapse sünni juures ja valmistub selleks eriliseks sündmuseks koos emaga, saab see olla kindlasti parim valik.

Oma saatjaks teekonnal emaduseni saab isa kõrval või asemel valida ka doula ehk sünnitoetaja. Doulana saan olla Sulle toetajaks ja usaldusisikuks raseduse ajal, sünnitusel ning ka sünnitusjärgsel perioodil.

RASEDUS
Koos saame arutada kõiki Sinu rasedusega ja sünnitusettevalmistusega seotud küsimusi. Saan aidata mõelda Sul selgeks oma mõtted ja teha plaane, jagada informatsiooni ja pakkuda teadlikku ja turvalist ettevalmistust Sinu kehale ja meelele, et lapse sünni eel oleksid hirmuta ja elevusega valmis oma Suureks Seikluseks ja sünnitusest saaks võimalikult palju just selline kogemus nagu ootad.

SÜNNITUS
Kui soovid, saan olla Sulle saatjaks ja toeks ka sünnitustoas, aidates Sul luua Sinu soovide kohaselt sobilikku atmosfääri ning pakkudes kogu sünnitusprotsessi ajal turvatunnet, tuge ja julgustust. Aitan Sul toime tulla Sinu sünnituse rütmi, hingamise ja võimalike ette tulevate katsumustega. Saan toetada ka Su partnerit, et ta tunneks end ses protsessis enesekindla osalisena just nii palju, kui talle sobib ja olete koos otsustanud.
PS! Kahjuks Pärnu Haigla seoses kovidipiirangutega hetkel doulasid sünnitusosakonda ei luba. Minuga koos saab sünnitada Tallinna haiglates ja kodus.

SÜNNIJÄRGNE AEG
Saan aidata Sul toime tulla sünnitusjärgse kehalise ja hingelise taastumisega. Vajadusel saan toetada imetamisega alustamist ja kui vajad, siis jagada teadmisi beebi eest hoolitsemise kohta. Doulade kohta saad rohkem lugeda Siit.

Kui soovid oma lapse sünni ettevalmistamiseks kasutada doulateenust, siis võta julgesti ühendust ja koos saame arutada, mis just Sulle ja sinu beebile parim oleks.

VÕIMALUSED
Enamik naisi valib sünnitoetuse esmaseks kogemiseks iganädalased joogatunnid. Tunni esimeses pooles tegeleme rohkem füüsisega, aga teises pooles saab küsida ja arutleda koos teiste ootajatega kogu raseduse ja sünnitusega seonduva üle.

Joogatunni tasakaalupanus on 15 eurot.

Kui Sulle jooga ei sobi või tahad arutada mõnd isiklikumat laadi küsimust, mis grupi rääkimiseks ei tundu hea, saad tulla individuaalsele seansile, et saada teavet end huvitava kohta. Individuaalseks seansiks arvesta kindlasti paar tundi.

Tasakaalupanus on 50 eurot.

Kui oled otsustanud, et vajad doulat oma lapse sünni saatjaks ja enda toetajaks sünnitusel, siis
*planeerime kogu eesootavat Sinu vajaduste kohaselt nii, et tunneksid end maksimaalselt turvaliselt kogu protsessis.
*olen telefonikonsultatsiooniks Sinu käsutuses alates 37 rasedusnädalast kuni beebi ühekuuseks saamiseni ööpäevaringselt.
*jõuan Sinu juurde koju või sünnitustuppa just siis kui tunned, et vajad lisatuge. *jään Sinuga kogu sünnituse ajaks ja aitan tita sünnijärgselt rinnale.
*külastan Sind sünnitusjärgselt veel vähemalt korra, et saaksid toimunut jagada ning nõu küsida kui on tekkinud mureküsimusi.
Lisaks:
*on  üks sünnieelne individuaalkonsultatsioon Sulle tasuta
*on sünnieelsed  massaaziseanssid (kui soovid) soodushinnaga.
*kui soovid sünnijärgset hoolitsust või platsentapreparaate, on need Sinu jaoks soodsamad.

Sünnitoetuse tasakaalupanus on kokkuleppeline, aga võid kindel olla, et see ei käi Sulle üle jõu!
Soovin kogu südamest, et võimalikult paljud naised saaksid kogeda toetatud sündi!

  Riinu Verlin     53414383    riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: