Tseremooniad

 

Sünni õnnistamise tseremoonia on algselt pärit Ameerika põlisrahvalt – Navajo indiaanlastelt. See on rituaal õnnistamaks peatset sündi, lapseootel ema teekonda oma lapseni ja algavat uut emadust. Praegune aeg on seda tseremooniat kasvatanud ja kujundanud läbi väekate naiste soovi isiklikult vaimselt kasvada ning areneda läbi sünni ja sünnitamise.

Kui tänapäeval ka Eestis populaarsust koguvad euroopalikust traditsioonist välja kasvavad beebipeod (babyshower) keskenduvad rohkem tulevasele lapsele ja talle toodavatele kingitustele, siis sünni õnnistamise tseremoonia keskendub rohkem just tulevasele emale, andmaks talle inspiratsiooni ja väge toime tulla eesootava sünnitusega. See saab olla juba sünnitanud naiste emaduse jõu jagamine, pühitsemine ja võimendamine rituaalsel viisil. Samas võib see olla ka lihtsalt tore koosolemine selleks, et anda tulevasele emale aega tunda end erilise ja õnnistatuna. Pühitsustseremoonial osalevad ainult tulevase sünnitaja lähedased, juba sünnitanud naised.

MIS SEL TSEREMOONIAL TOIMUB?
Ehkki tseremoonia saab alati olema kokku pandud tulevase ema individuaalseid eelistusi  arvestades, läbime ses rituaalis alati kindlalt üheksa  jõudu   loovat  etappi.


KUJUNDAMINE

Kas soovid tseremoniaalset  õnnistust oma tulevasele lapsele  või tahad teha väestava kingituse oma lähedasele beebiootajale,  siis sündmusele eelneb alati planeerimine. Saame kokku et panna paika kõik üksikasjad, mis vastavad just Sinu vajadustele.
Kas
*soovid rituaali traditsioonist lihtsalt rohkem kuulda, et seda ise korraldada?
*soovid lisaks  konsultatsioonile   rentida ruume, mis on õnnistanud paljude laste sündi,  ja küsida kasutamiseks tseremoonia vahendeid?
*või  soovid minu isiklikku õnnistust ja kohalolekut ning  korraldusabi kogu tseremooniale?

RITUAAL
Häälestumine
Kasutame ruumikujundust, küünlaid, lilli, viirukit ja hennamaalinguid, mis puhastavad ümbritsevat ja häälestavad meid eesootavale. Alustuseks võib pakkuda emale lõõgastavat ja rahustavat massaaži või ühist jalutuskäiku looduses, võib olla aga ka lihtsat vestlusringi ja ühist tervitusjooki,
et kõik osalejad tunneksid end eesootava jaoks pingetest vaba.

Ring
Avame loitsuga naisteringi. Loome muusika, hääle  ja küünlavalguse  abil sideme ja  ühisosa tulevase emaga.

Loomine
Valmistame midagi koos kingituseks tulevasele emale, et lubada naiselikel  loomisjõududel vallanduda. Ühisloomingust saab inspireeriv talisman emale  sünnituse ajaks.

Jagamine ja kinkimine
Taas ühisringis saame jagada oma kogemust ja emotsioone, mis sündisid loomisprotsessis.  Anname üle tulevasele emale koos loodud kingituse. Elustame mälestusi oma laste sündimisest ja jagame tähelepanekuid ja nõuandeid.

Õnnistusloits
Laseme üles tõusta  väel,  mis lubaks tulevasel emal kõigi loovate ja õnnistavate jõududega koos vastu astuda eesootavale, kustutame hirmud ja  tulevase sünni blokeeringud läbi laulu ja loitsu.

SidumineSeome kõigi koosolevate naiste jõu kokku, et õnnistada tulija  sündi ja elukäiku ning tagada emale toetus sünnijärgsel ajal.

Sünnikanal
Lubame tulevasel emal läbida rituaalse sünnikanali, et ta võimendaks oma sünnitusjõudu ja  saaks vastu võtta õnnistust kõigilt emadelt,  kes enne teda on sünnitanud.

Jagamine ja rõõm. Lõpetamine.
Imeline ootus 16Jagame ühiselt kaasa võetud toitu ja tekkinud mõtteid,  et jõuda lõpliku  lõdvestuse ja vastastikkuse  usalduseni, et koos lobiseda ja lõõgastuda.

 

MUUD VÕIMALUSED
Kui tunned, et kogu eelnev on hetkel Sinu jaoks liiga palju või oled planeerimas õnnistuspidu täiesti oma nägemuse kohaselt, saan pakkuda Sulle Sinu oma korraldatud õnnistuspeo osana sünnituseks  ettevamistavat joogatundi Sinu rõhuasetuse põhjal või loeng – vestlusring just Sind huvitaval emadusteemal.

Võimaluste kaalumise konsultatsiooni  tasakaalupanuseks on  40 eurot ja aega võta selleks vähemalt poolteist tundi.   Kui soovid mind rituaali või õnnistustunni  läbiviijaks on konsultatsioon Sulle tasuta ja edasine saab olema kokkuleppeline.

Et Sul oleks kergem võimalusi kaaluda siis tasakaalupanus 300 eurot sisaldab järgnevat:
*kogu õnnistustseremoonia planeerimine tulevase ema eelistuste kohaselt.  Konsultatsioonid  ja nõuanded, lisavõimaluste tutvustamine ja soovitamine.                                                                                                                                                                                                                                                    *tseremoonia toimumine minu ruumides.
*ruumide ettevalmistamine ja hilisem  koristamine.
*kogu tseremoonia läbiviimine minu poolt Sinu soovide põhjal  ja koos planeeritud tingimustel.
*tulevase sünni lisaõnnistamine
*soovi korral soodushinnaga sünnijärgse hoolitsuse pakkumine.

Siit laienemisevõimalused vastavalt isiklikele soovidele ja valitud/soovitatud teenusepakkujale
*kutsete ja meenete kujundamine
*toitlustuse tellimine 

*lisakingituste valmistamine

*sündmuse jäädvustamine  (fotografeerimine või filmimine).

 

                                                                    Riinu Verlin     53414383   riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: