Linanõustamine

Kõik tark on ju varem ära mõeldud, tuleb vaid üritada mõtelda uuesti. (Goethe)

sleepingbaby

Lapsed on kaasaskantavad!
Traditsioonilistes kultuurides näeme lapsi pisibeebidest kuni päris suurteni kasvamas ema keha külge seotuna.  Nii osalevad nad ema toimingutes saades osa ema tuttavast sammumustrist ja südamelöökidest ning ema keha turvalisusest ja soojusest. Ema on samal ajal pidevas kontaktis oma titaga ja kohaneb instinktiivselt beebi vajadustega. Traditsioonilistes kultuurides on beebide gaasivalud tundmatu teema ja paljus seostatakse seda just tiheda kontaktiga emme ja tita vahel.
Konservatiivses Euroopa kultuuriruumis on laps seni maganud eraldi hällikeses ja teda on kaasa veetud pigem erinevate sõiduriistadega – vankrite ja kärudega. Sel sajandil on lapsekandmine  tulnud tervendava trendina ka meie maile ja tänavapildis näeme palju emmesid, kel laps kärus vedamise asemel kõhule või seljale  seotud.
Kandmisvahendite turg on kirju ja võib kandmiskogemuseta, kuid kandmissooviga ema päris segadusse ajada. Ka on kvaliteetsete kandmisvahendite hinnad soolased ja teadmata, kas sinust ikka saab beebikandja ja millist vahendit just valida, on raske teha õiget ostuotsust.
Linasiduseid ja kandmisnõkse on muidugi alati võimalik õppida internetist, aga ikka kipub miski oluline jääma tähelepanuta ja seetõttu on hea sidused/võtted korra koos läbi teha, et kõik saaks ikka õigesti  ja emme-beebi mugavus oleks maksimaalne. Kui kord õige tunne käes, siis enam ei eksi!

Meie juures saab laenutada erinevaid kandelinu ja ergonoomilisi kandekotte ja koos saame otsida just Sulle ja Su lapsele sobivaima vahendi. Proovime sidused – asendid läbi ja saad meeldima hakanud lina/koti endaga mõneks ajaks kaasa, et igapäevaelus praktilisi katsetusi jätkata.
Soovitan väga, et Sa ei ostaks kandmisvahendit enne beebi sündi valmis, vaid lubaksid endal, juba koos beebiga,  proovida erinevaid variante, enne kui otsuse teed. Ka beebil on oma sõna öelda!

Praegu on välja pakkuda kolm trikoolina (sobivad ennekõike kõige tillematele), erineva pikkusega kootud linad, rõngaslina  ja kolm ergonoomilist kandekotti  (Patapum, Ergobaby ja Tula FTG).
Mõned eksperimentaalsed kandmisvahendid on ka valikus.
Kui tekkis huvi, siis kirjuta või helista, lepime aja kokku ja paneme tita linasse või kotti!

  • Linanõustamine koos kandmisvahendi laenutusega (7 päeva) võtab aega umbes tunni ja tasakaalupanuseks on 30 eurot.  Kui tahad laenutust pikendada, siis lepime hea variandi uuesti kokku.
  • Kui Sul on oma lina, mille sidumisega oled hädas, siis tule muidugi ka! Proovime koos erinevaid mugavaid siduseid ja siis tasakaaluks 20 eurot.
  • Kui tahad vaid laenutada ilma konsultatsioonita, siis kandmislina laenutus on 1 euro päev.
  • Kui Sul on soodsa hinnaga pakkuda kandmisvahendit, mis hea ja Sinu peres oma töö juba teinud, siis olen tänulik kui annad mulle teada! Ehk saame koos lubada rohkematel beebidel
    kasvada turvaliselt kantuna.
  • Hea koht oma kasutusest vabanenud kandmisvahendile on ka meie FB kauplemisgrupp.

Peame heaks tavaks, kui tood kasutatud kandmisvahendi järgmise tita jaoks tagasi puhtana. Palun ära kasuta pesemiseks tugeva lõhnaga pesupulbreid.

      Riinu Verlin     53414383    riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: