Beebide ja väikelaste võimlemine

                                                                                                                     

Tunnid toimuvad teisipäeviti kell  beebide võimlemine pärnus
10:30 kõndijad
11:30 jooksjad
13:00 siputajad
14:00 käputajad

Palun registreeri tundi tulek FB-s või meilitsi hiljemalt esmaspäeva õhtul kell 20. Tund toimub, kui osalemas on vähemalt 3 last. Grupi maksimaalseks suuruseks on 10 last.
Tundi saab registreerida siit.
Osalemispanus on 5 eurot.

Beebide ja väikelaste võimlemistunnid toimuvad kord nädalas hommikuti. Meie võimlemistunnis on emme koos lapsega. Lapsi ei jaga me gruppidesse mitte vanuse, vaid liikumisviisi järgi ja järgmisse rühma saab tulla just siis kui emale-titale tundub eelmine rühm end ammendavat.

SIPUTAJAD-PISITITAD on lapsed, kes ise veel liikuma ei pääse. Nendega teeme tunnis läbi klassikalise beebimassaaži, eesmärgiga, et ema saaks ise koduseks masseerimiseks selgeks masaaživõtted ja laulud-mängitused. Tunni lõppu plaanime mõned veidi hoogsamad liikumised ja teeme beebitantsu ka. Tund lõppeb taas rahunemisega, mõnusa piimapausi ja hällilauluga.
Ootan teid teisipäeviti kell 13:00 (osaluspanus 5 eurot).                                

KÄPUTAJAD on suuremad beebid, kes neljal jalal edasi liiguvad. Nendega enam grupis beebimassaaži teha ei saa, sest minekuvajadus ja huvi ümbritseva vastu ei luba enam massaažiks lõdvestuda. Nüüdseks jääb beebimassaaž ema ja tita vaheliseks rituaaliks, tunnis muutuvad harjutused veidi jõulisemaks – hüpitused, põlvesõidud ja kukerpallid ning esimesed akrobaatikaharjutused annavad koormust nii emmele kui lapsele.
Ootan teid teisipäeviti kell 14.00 (osaluspanus 5 eurot).                                    

KÕNDIJATE LASTE hulka on laps oodatud umbes esimese eluaasta täitumisel, kui jalg juba all ja edasiliikumise eelistatuimaks viisiks saab kõndimine. Laps tunneb end kindlamini oma kehas, tasakaalutunnetus areneb intensiivselt, tulevad esimesed sõnad.
Teeme endiselt tasakaalu- ja akrobaatikaharjutusi, laulame ja loeme salmikesi, et kõnejõude meelitada. Tunni mitmekesistamiseks tulevad mängu abivahendid.
Ootan teid teisipäeviti kell 10.30 (osaluspanus 5 eurot).

JOOKSJAD LAPSED  on meie kõige suuremad kooskäijad. Eelnevalt treenitud lapsele saab see tund jõukohaseks  veidi enne teise eluaasta täitumist. Tundidesse võib tulla ka vanema lapsega – lustiga on tunnis kaasa löönud ka 4-5 aastased lapsed.
Hakkame kasutama kaasaliikumisega laulumänge ja esimesi sõrmemänge. Akrobaatikaharjutused on keerukamad ja nõuavad head tasakaalu ning tublit koordinatsiooni, kasutame võimlemispalle, tasakaaluradasid ja muid abivahendeid tunni põnevamaks muutmiseks.
Ootan teid teisipäeviti kell 11.30 (osaluspanus 5 eurot).

Grupi suurus on kuni 10 last.
Tundidesse registreerimine käib FB-grupi “Nädalatunnid VS doulastuudios” kaudu või meilitsi riinu@vaiksedsammud.ee.

Tunnid on rütmilise ülesehitusega, laulud, mängitused tunnist tundi korduvad. See on hea selleks, et laps tunneks end tunnis turvaliselt ja teaks, mida temalt järgmiseks oodatakse, et laulud ja liikumised saaksid hästi selgeks nii emmele kui titale.
Kui päris pisikeste tundi muudame just tita huvides väga minimaalselt, siis kõige suuremate laste tunnis loome rütmi vaid tunni kindla liigendamisega ja varieerime rohkem. Juba selgeks saanud harjutusvara on mitmekesine ja ka laste võime uut haarata järjest suurem.
Kui tuled lapsega esimest korda tundi, siis arvesta, et väikesele lapsele on võimlemistund üsna suur väljakutse ja laste kohanemisvõime ja taluvus väga erinev.
Pisibeebid on parimad võimlemiskaaslased. Nende orienteeritus emale on suur ja ümbritsev tavaliselt ei häiri. Kasvades on liikumised-laulmised tuttavad ja ühest rühmast üleminekuks järgmisesse on sujuv ja tõrgeteta.
Kui tuled esmakordselt tundi suurema lapsega, siis sõltuvalt lapsest läheb kohanemiseks aega 2-4 tundi. Selle aja jooksul on võimalik, et laps ei ole nõus midagi kaasa tegema ja liigub ruumis ringi hoopis omasoodu. Oluline on emmel siis hoida head tuju ja anda lapsele aega harjuda.
Tundi tulles pane nii endale kui lapsele selga hästi liikumist võimaldavad riided – T-särk ja dressipüksid-retuusid on parimad. Kui süda lubab võiks laps olla paljajalu, kui siiski mitte, pane lapsele nuppudega sokid. Põrandad on joostes veidi libedad.
Siputajate jaoks võta kaasa lambanahk või tekike, kus peal last masseerida ja kui sul on, siis oma massaažiõli.

 

Riinu Verlin     53414383    riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: