Emadeõhtud


Kui  sünnib laps, siis sünnib ka ema!

 

Iga kord uuesti! Koos lapsega hakkab kasvama ka ema, avastama maailma, küsima küsimusi ja looma emadust.

Emaks saadakse emade toel. Kes teine, kui ema teaks seda, kuidas uinutada väsinud last, millega teda toita, millal kasvatada ja millal iseolemist lubada, millal muretseda ja millal vabaks anda! Kui lepid ainult parimaga on ju kõhklused nii kerged pead tõstma ja me kõik käime oma emaduse teed esimest korda! Ka siis, kui sünnib Sinu kolmas või viies laps! Sest selle lapse ema Sa pole veel olnud!

Kunagi olid ajad, kui kogukonna naised kogunesid õhtuti koos käsitööd tegema või videvikku veetma. Seal räägiti naistejutte, keedeti toitu, imetati lapsi, jagati tarkusi ja arutati ilmaasju. Need ajad on tänaseks möödas. Me sulgume oma kivikarpidesse helendavate ekraanide taha ja paneme ukse enda järel kinni. Samas vajadus jagada oma emadust teiste emadega ja saada neilt tuge, on ometi alles. Me tahame kuulata teiste kogemusi ja rääkida enda oma, et saada enesekindlust ja inspiratsiooni.

Toetust pakkuvateks emadeõhtuteks saame kokku kaks korda kuus, iga kuu esimesel ja kolmandal esmaspäeval. Just esmaspäeval, sest esmaspäev on Kuu kaitse all olev päev ja Kuud (just seda taevas olevat) on peetud emadust kandvaks ja jõudu andvaks taevakehaks. Igaks kokkusaamiseks valime koos kindla teema ja lubame sel teemal siis ise ennast luua ja kasvada koos kokkutulnutega. Grupid hoiame väikesed, et igal arvamusel oleks kaalu ja iga kogemus saaks kuulatud.

Iga kuu esimesel esmaspäeval räägime pisititade probleemidest – imetamisest, potitamisest, ravitsemisest ja muust, millega ema lapse esimesel eluaastal kokku puutub.

Iga kuu kolmandal esmaspäeval vestleme lastekasvatusest laiemalt, käsitledes suuremate laste kasvatamisel ettetulevaid teemasid.

Tissititad ja need lapsed, keda koju jätta ei saa on alati kaasa tulema teretulnud. Kuulamisrahu eest hoolitsemine on iga emme enesestmõistetav ülesanne. Samas oleme me kõik emad väga mõistvad väikeste viperuste korral.

Kui tunned, et mõni emadeõhtuks välja pakutud teema Sind kõnetab ja tahaksid kuulata või sõna sekka öelda, siis kliki end FB grupis osalejaks või anna oma osalemissoovist teada meilitsi, võta tita kaasa ja tule mõnusale naisteõhtule. Usun, et saad inspiratsiooni ja tuge helgemaks ja kindlameelsemaks emaduseks!

Osalemispanuseks on 10 eurot.
Jälgi toimuvat siit.

        Riinu Verlin     53414383    riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: