Jooga

 

Sa ei saa alati juhtida seda, mis toimub sinu ümber, kuid Sa saad alati juhtida seda,  mis toimub  sinu sees!                           (Wayne Dyer)

RASEDATE JOOGA

Beebiootuse aeg on ühekorraga nii imeline kui ka keeruline. See on just õige aeg, et saada hea ühendus oma kehaga, õppida paremini kuulama nii iseend kui ka oma kõhus kasvavat last. Joogatund võib olla mõnus paus muidu kiires igapäevatempos, et korraks aeg maha võtta ja täielikult ootusele ning eesootavale sünnitusele häälestuda. Hea on venitadarasedate jooga pärnus läbi kogu keha tundmaks ja mõistmaks, mis just sel hetkel sobib. Hea on lõdvestuda, hingata ja jagada seda, mis Sinu jaoks oluline tundub. Sünnieelsetes joogatundides teeme hingamismeditatsioone, leebeid venitusharjutusi ja tugevdame lihaseid, mida vaja sünnitusel. Õpime tundma oma meelt, kuulama sisetunnet ja kasutama häält, et lapse ilmaletoomise ajal oleksid meil olemas kõik teadmised ja oskused, et end selles protsessis parimal viisil toetada ja aidata. Ikka eesmärgiga, et lapse sünd oleks võimalikult loomulik ja pehme.

Joogatunni teises pooles joome üheskoos taimeteed ja jagame vastastikku teadmisi ja kogemusi just neil lapseootuse ja sünnitusega seotud teemadel, mis hetkel üles kerkivad.

Joogatundi võib tulla beebiootuse igal etapil. Arvan, et kui Sul see mõte pähe tuleb, siis ongi just õige aeg! Paaril korral on tunnis osalenud ka naised, kes alles plaanivad beebiootust ja suur rõõm on olnud koos joogatades toetada nii tulekulootust kui ka pärisootust!

Joogatund algab igal neljapäeval kell 18:00 Pärnu Õhtu põik 4-41 ja kestab just niikaua, kui jutuainet jätkub või kuni Sulle sobib.

Osaluspanus on 8 eurot.

SÜNNITUSJÄRGNE JOOGA

Sünnitusjärgsesse joogatundi on oodatud kõik vähem kui aastase lapse emad, kelle sünnitusest on möödas vähemalt kuus nädalat. Selle joogatunni püüdluseks on lubada endale üks mõnus väljahingamisehetk ja teha pai kehale beebi eest hoolitsemise esimesel aastal. Aidata kehal terveneda ja meelel tasakaalustada. Neis tundides pöörame suuremat tähelepanu just neile piirkondadele kehas, mis sünnitusjärgselt tahavad taastumist või mis lapse esimesel eluaastal saavad suurema koormuse – vaagnapõhi, alaselg, kõhulihased ning turi ja randmed. Beebid on tundi kaasa teretulnud, aga see tund on siiski pühendatud just emmele. Ometi arvestame lapsega iga liikumise puhul. Tita võib mõnusasti tekil tegevust jälgida, last saab süles hoides kasutada lisaraskuseks ja alati on loomulik paus lapse imetamiseks ja liikuda kaasa vaid oma meeles ja mõttes.

Emme-beebi joogatund on igal neljapäeval kell 16:00.

Osaluspanus on 5 eurot.

Joogatundi tulles pane selga midagi, mis võimaldaks Sul põrandal mõnusalt istuda ja liikuda. Kaasa võtma ei pea midagi peale veepudeli, matid ja pleedid on kohapeal olemas. Riietevahetamise võimaluse leiame ka, ehkki otsest riietevahetus- ja dushiruumi meil ei ole. Leplik meel lubab hakkama saada. Joogat teeme sokkides või paljajalu nagu Sulle mugavam on. Eelnev joogakogemus ei ole vajalik. Ruumid on soojad, seega beebile sobib aluseks meie joogamatt, kuhu võid lisaks alla panna lambanaha või tekikese.

Anna enda tulekust ette teada meilitsi või telefoni teel!

 

                                                                 Riinu Verlin     53414383    riinu@vaiksedsammud.ee   Õhtu põik 4, Pärnu

Jaga: