Riinu Verlin

Sünnitoetaja, imetamisnõustaja
Sündisin 1971 aastal Jõgeval, aga kogu oma teadliku elu olen kasvanud ja koolis käinud Pärnus. Abiellusin väga noorena 1990 aasta kirkal veebruaripäeval ja sündinud liit on püsinud tugevana siiani. Tänaseks olen emaks üheksale pojale ja ühele tütrekesele. Meie vanim poeg on sündinud 1990 ja noorimad lapsed 2012 aastal.
Pikki aastaid pühendusin oma lastele ja kodutalule, märksõnadeks siis looduslähedus, isetegemine ja eneseotsingud. Minu suurimaks sooviks on luua terve ja hästitoimiv pere, anda oma lastele kasvamiseks ja toimetamiseks just selline keskkond, mis nende arengut ja iseolemist kõige paremini toetaks. Kolmel minu lastest on õnn olnud sündida kodus.
Kodussünnitusega olen seotud olnud selle liikumise algusaegadest peale ja aktiivsünnituseks ettevalmistusega, kord vähem, kord rohkem, pea sama kaua. Tihedamalt sünnitoetusega tegelenud alates 2006. aastast. Sellest peale olen osalenud ka loengutel, kursustel ning koolitustel ja püüdnud oma oskusi ja teadmisi jõudumööda täiendada ja targematelt juhatust otsida.
Hetkel annan Pärnus sünnituseks ettevalmistavaid joogatunde ja toetan emasid ja peresid nii tita sünni eelselt kui järgselt. Mul on suur õnn olnud abiks olla sünnitustel nii haiglas kui kodus. Olen koolitatud sünnitoetaja ja imetamisnõustaja, õppinud rasedate- ja beebimassaaži, tunnen huvi traditsiooniliste tervendamisviiside, toitumisteraapia, taimeravi ja homöopaatia vastu. Aastaid olen tegelenud ka waldorfpedagoogikaga.
Oleme ühiselt loonud oma kogukonna “Väiksed Sammud”, kus pereväärtusi, looduslähedust, tervendamist ja enesearengut hindavad naised saavad kohtuda ja vastastikku tuge ja inspiratsiooni jagada. Alates 2015 aasta septembrist tegutseme oma ruumides Pärnu kesklinnas.
Lapseootused, sünnid ja sünnikogemused, naiseks ja emaks olemine ning lastega koos kasvamine on olnud teekond, mis on teinud mind rikkamaks, kui eales oodata olen osanud. Minu teekond haiglasünnituste rutiinist ja tehnokraatia usaldamisest sisemise jõu tunnetamise ja enseusalduseni on olnud pikk, keeruline ja minu jaoks suur enese otsimise, kaotamise ja leidmise aeg. Olen jõudnud äratundmiseni, et lapse kandmine ja sünnitamine on üheks väestavamaks ja müstilisemaks kogemuseks naise elus, andes talle võimaluse kogeda sügavat spirituaalsust ja loovust. See teekond on õpetanud mind pühitsema iga sündi ja väärtustama iga teadlikult tehtud valikut.
Seetõttu soovin toetada võimalikult paljude naiste sedalaadi kogemust. Arvan, et iga naine väärib võimsat sünnitust ja iga laps leebet sündi.

Tahan siinkohal tänada oma inspireerivamaid õpetajaid doulaks saamise teel-
Kristiina Vunki ja Merje Luuki, kes juhatasid mind toetatud sünni maailma ja olid mu kõrval kui sündisid minu lapsed,
ämmaemandaid  Ingrid Kaoküla, Siiri Ennikat, Elina Piirimäed, kes mulle õpetanud palju imelist ja hämmastavat sünni kohta,
Ülle Lemberit, kes on mu imetamistarkuste taga,
Cornelia Enningut, kes muutis mu arusaamu vesisünnitusest
ja vapustavat Naoli Vinaveri, kes viis mind väga sügavate ja eksootiliste sünnitustraditsioonide juurde.
Mulle on väga palju õpetanud ja mind inspireerinud ka
Küllike Lillestik, kes näitas kui sügavalt ma pean ise tervenema, et tervendada teisi,
Elery Tammemägi, kes näitas valgust homöopaatia peale
Natalie Sannat, kes õpetas sünnijärgset tervendamist ja rituaale,
Õnnela Hansonit, kes inspireeris mind massaazi õppima
Patric Howserit, kes rääkis mulle, mida tähendab sünd mehe jaoks,
Cornelia Freiset ja Yola Garbersit, kes viisid mind naistetantsude väekasse maailma,
imelist Binnie Dansbyt, kes näitas kui sügavalt hingamine võib ühendada ja tervendada nii ema kui beebit,
Debra Pascali Bonarot ja Peruquois, kes avas sünnituse kui naise seksuaalse vabaduse aspekti,
Richard Overlyd, kes õpetas pehme puudutuse väge,
doulasid Karita Mikkot  ja Terje Tähe,  kes on olnud mu elus just õigel ajal kohal, et julgustada ja toetada  ja paljusid teisi võimsaid ja väekaid naisi ja mehi mu ümber.
Eriline tänu läheb veel kõigile neile naistele, kes on pikki aastaid mind ümbritsenud ja minuga oma emaks ja naiseks olemise kogemust jaganud, ning oma perele ja lastele, kes on olnud mu suurimad toetajad ja õpetajad.

Jaga: