27.mai “Isad sünnitustoas. Kuidas sünnitajat toetada?”

Tänapäeval on isa osalemine oma lapse sünnil oodatav ja tavaline. Isad sünnitustoas ei tekita enam kelleski küsimust ja tulevase isa sünnitusel viibimine on saanud vaat et kohustuslikuks “pühitsuseks” paljudele meestele.
Siiski jääb paljudele tulevastele isadele hämaraks, mida isalt sünnitustoas oodatakse? Tihtipeale ei oska sellele vastata naine isegi.
Õhtuses töötoas tahamegi vastust otsida paljude isade küsimusele eelseisva suursündmuse ees: Mida ma seal teen?
Mis toimub sünnitustoas? Kuidas saab isa oma naist sünniprotsessis toetada ja aidata? Mida teha ja kuidas olla ja mida kindlasti mitte teha?
Arutame läbi sünniprotsessi ja sünnitusel ette tulevad karid, naiste ootused oma turvaisikule ja meeste võimalused sünnitustoas end mugavalt ja kohalolevana tunda.
Praktikas teeme läbi pingeid leevendavad massaazivõtted ja valutustamispunktid ja proovime võimalikke loomulikke sünnitusasendeid.
Räägime, kuidas leida ennast hetkel, kui beebi sünnib ja kuidas toetada ema peale sünnitust?

Töötuba viib läbi kauaaegse kogemusega doula-sünnitoetaja Riinu Verlin.
“Olen toetanud isasid oma lapse sünnikogemuses nii haiglasünnitustel kui kodustes oludes juba üle kümne aasta. Olen ka osalenud Patrick Houseri inspireerival tulevasi isasid toetaval seminar-koolitusel. (http://www.fatherstobe.org/). Läbi selle kogemuse olen hakanud sügavalt mõistma, et isa osalemine sünnitusel ei saa olla vaid oma naise toetamine. Sünnitusel juhtub veel palju muud- sel ajal, kui sünnib laps, sünnib ka naisest ema ja mehest isa! Sünnib pere! Oluline on, et isa tunneks end isaks sündimise protsessis turvaliselt ja enesekindlalt suutes oma kohalolekuga toetada oma naist ja ka iseend.”

Töötuppa ootan paare, kel sünnitus eelseismas, aga kui mehelt osalemisnõusolekut ei tule, võib naine tulla ka ise, et kogetut hiljem oma partneriga jagada. Kui sünnitust ei tule toetama lapse isa vaid mõni teine lähedane, siis on loomulikult oodatud ka teised sünnituspartnerid.

MILLAL: Esmaspäev 27.mai kell 18:00
KUS: Väiksed Sammud Õhtu põik 4 Pärnu

Registreerimiseks kirjuta e-mail aadressile riinu@vaiksedsammud.ee või pane end FB üritusel osalejaks.
Töötuba toimub, kui osalemas on vähemalt kolm paari. 

Osaluspanuseks on 15 eurot pere kohta.

Oled väga oodatud!

Jaga:

22.mai “Imetamisega lõpetamine”

Maikuu kolmapäevaõhtusel kokkusaamisel räägime, kuidas leebelt imetamist lõpetada.
Ühises vestlusringis saame teada:

– Millal on laps valmis emapiimata toime tulema?
– Millal peaks lapse kindlasti võõrutama?
– Kas võõrutada kohe ja korraga või alustada osaliselt?
– Kas öisest söömisest on võimalik võõrutada?
– Kuidas võõrutada nii, et väike tissipuuk sellest pikaajalist traumat ei saaks?
– Kuidas ema enda eest peaks sel tundlikul perioodil hoolitsema?

Sellest ja paljust, mis veel sel teemal päevakorda kerkib, räägime kolmapäeval
22.05.2019, kell 17.00  Õhtu põik 4.
Registreeri end FB üritusel osalejaks või saada mail monika@vaiksedsammud.ee .

Osalustasu on 5 eurot.
Tule kuulama ja mõtteid kogemusi jagama!
—————————————————————————————–
Juturingi viib läbi doula ja imetamisnõustaja Riinu Verlin.
vestlusringide toimumist korraldab MTÜ Sünni ja Imetamise Eesti Tugiühing (SIET), rahastamine toimub Sotsiaalministeeriumi Hasartmängumaksu Nõukogu terviseteemaliste projektide kaudu.

Emade vestlusringide ja individuaalse nõustamise jätkumist saad toetada SWEDBANKI ANNETUSKESKKONNAS
https://www.armastanaidata.ee/annetan/tervis-ja-toimetulek/sunni-ja-imetamise-eesti-tugiuhing-hoolime-koos-et-rohkem-lapsi-saaks-emapiima
Annetada on võimalik nii raha kui ka preemiapunkte. Üritus on reklaamivaba.

Oleme tänulikud, kui saabud õigeaegselt ning nii Sina kui laps olete hea tervise juures.

Jaga:

20. mai “Lapsepõlv – mida me loome?”

Maikuu teine emadeõhtu on jätk aprillikuu emadeõhtule, kus rääkisime lapsepõlve esimesest seitsmest eluaastast. Seekordsel emadeõhtul jätkame sealt, kus aprillis pooleli jäime ning põhirõhk on koolilapsel.

Pikk aeg meie eluteest on nimetatud lapsepõlveks. Aeg, mil kujundame ennast eelseisva „päriselu“ jaoks. Meie, lapsevanemate, roll on anda oma lapsele hea lähtepositsioon, et elada õnnelikku elu. Mida me tegelikult loomas oleme? Millist elu oma lastele soovime, millega ja kuidas last toetame?

Me räägime teadlikkust vanemlusest ja teadlikku vanemluse põhiküsimus on: miks käitume/õpetame/suhtume oma just sellesse lapsesse, just sel hetkel, just sel viisil nii nagu me seda teeme? Mida toob meie ellu just see laps? Mida me tegelikult tahame just sellele lapsele õpetada elu kohta?
Kas me seda isegi teame? Või kuidas taibata? Kuidas kohal olla?

Tahan veidi sügavamalt puudutada lapsepõlve olemust – erinevaid arenguetappe, nende äratundmist ja võimalusi, mida ühel või teisel etapil oma lapsele pakkuda, et see ei oleks vaid hetkemugavus ja lahendus igapäevaprobleemidele, vaid ehk laiem vaade lapsepõlve olulisusele ja selle hilisematele mõjutustele kogu elukaare jooksul.
Räägin lühidalt kogu „lapsepõlvest“- vanusest 0-21 eluaastat – lapsepõlv algusest lõpuni!

Mida siis meie lapsed meist tahavad? Kes keda tegelikult õpetab?

Minu vaade laps olemisele on ehk tavamõiste põhjal esoteerikasse kalduv. Seega ootan arutelule emasid, kes tunnevad, et neis ei tekita vastumeelsust mõisted inkarnatsioon, saatus, energia, eeterkeha ja aura!
—————————————————————————————-
MILLAL: 20.05.2019 kell 17.00.
KUS: Õhtu põik 4, Pärnu linn
OSALUSPANUS: 10 eurot

Õhtut viib läbi sünnitoetaja ja emadusnõustaja Riinu Verlin.

Registreerimiseks saada email aadressil monika@vaiksedsammud.ee või kliki end FB üritusel osalejaks ja me arvestame Sinu kohaletulekuga.
Pisibeebi võib kaasa võtta.

P.S. Palun suhtu oma osalejaks registreerimisse vastutustundega. Registreeri pigem siis, kui kindlasti oled tulemas. See väldib olukorda, kus kõik tullasoovijad ei mahu tulema, aga saal on pärast siiski tühjavõitu.
Loodan, et mõistad!

Jaga:

7. mai “Koduõpe ja kooliharidus”

Ikka on küsitud, et miks koduõpe ja mismoodi te seda seal siis teete?
Või miks sa oma lapsi pole kooli pannud?
Või kas sa ei karda, et kodus õppides võib… (õpingutes maha jääda…, elus mitte hakkama saada…, sotsiaalselt toimetulematuks kasvada… vms hirm kellelgi.)
Või kuidas sa ikka kõike seda keerulist õpetust oskad?
Järgmisel teisipäeval räägime koduõppest ja kooliharidusest – just nii nagu arutlused ja küsimused hetkel kujunevad. Plaanisime juttu ajada paari toreda perega, aga siis otsustasime, et kutsume kõiki, keda teema võiks ühel või teisel moel intrigeerida.
Seega – me räägime haridusalternatiividest praeguses Eestis. Kui kõnetab, tule ka arvama ja kuulama!

Õhtu panus on annetuslik.
Vestlusring toimub teisipäeval 7.mai kell 18:00 Õhtu põik 4.

Osalemisest anna märku FB üritusel, et tuled või mulle kirjutades riinu@vaiksedsammud.ee.

Aga kui mõte tuleb viimasel hetkel, siis tule ikka. Me ei piira! 🙂

Minu taustast ja teemaga seonduvast niipalju, et olen oma lapsi kodus õpetanud 17 aastat ja olnud üks esimesi vanema soovil koduõppe valinud peresid Eestis. 4 minu koduõppelastest on nüüdseks täiskasvanud inimesed ja viies alustamas sügisel gümnaasiumis. Hetkel õpivad kodus noorimad.
Minu koduõppevalikuid on aeg ajalt ikka kajastatud ka ajakirjanduses – linkima ei hakka, aga google peaks neid artikleid heldelt jagama nagu ka teiste sarnaste perede valikuid ja põhjendusi.
Nagu rusikas silmaauku on ka viimases Radaris armsa Moona koduõppelugu. Pean tunnistama, et teema üleskerkimise kokkulangevus on juhuslik ja ise hetkel saadet veel vaadata pole jõudnud aga soovitada julgen küll!

Kohtume! 🙂

Jaga: